Jak vybrat správné rudle?

Rudle představují levné a praktické řešení pro přemisťování zboží. Tyto skladné a obratné vozíky využijete při stahování, na zahradě, ale i ve skladu. Dnes najdete na trhu několik druhů, materiálů a provedení. Co tedy zohledňovat při výběru rudlí?

UNIVERZÁLNÍ NEBO SPECIALIZOVANÉ

Rudle lze rozdělit do dvou základních kategorií, a to na univerzální a specializované. Univerzální, jak je již zřejmé podle názvu, mají multifunkční využití. Pomůžou vám při převážení zboží různých rozměrů. Specializované rudle mají pomoci s manipulací specifického břemene, například pneumatik, sudů či odpadkových košů.

TYP KOL

Při nákupu rudlí je vhodné podívat se i na to, jaký mají typ koleček mají. Protože to ovlivňuje, jak snadno se budete moci s vozíkem manipulovat. Pevná kolečka jsou vhodnější na rovný povrch. Naopak dušová (nafukovací) kola lépe zvládnou hrbolatý terén nebo schody. Avšak občas je musíte dofouknout, zkontrolovat a dávat pozor, aby se nepropíchli.

VELIKOST LOŽNÉ PLOCHY

Rozměr ložné plochy může být různý. Vybírejte podle toho jaké zboží plánujete převážet. Některé rudle mají větší i menší lopatu. Menší je napevno a větší si v případě potřeby sklopíte. Velice praktickým řešením mohou být i multifunkční rudle, které v sobě spojují dva produkty v jednom – rudle a přepravní vozík. V naší nabídce je naleznete v kvalitním ocelovém provedení s nosností 250 kg.

JAK MANIPULOVAT S TOVAREM POMOCÍ RUDLÍ?

S rudly byste měli manipulovat plynule a břemeno byste měli mít na nich uložené, co nejstabilněji. Pokud to neumíte zajistit sami, je lepší požádat o pomoc dalšího člověka, který zboží přidrží. Při stahování po schodech s běžnými rudly je vhodné nechat pneumatiky mírně podhuštěné. Nejlepším řešením jsou schodišťové rudle. Pokud jde o ochranu zboží během manipulace můžete si vybrat z různých materiálů. Pokud je to, co převážíte zabaleno, nemusíte nic řešit. Pokud ovšem převážíte například již vybalený nábytek, můžete jako prevenci před poškozením využít deku. Jednoduše ji natáhnete přes rudle.